• powerful lightweight spinning rod for catfish
• high-quality 24T-30 T carbon blank (TB-Carbon)
• non-slip, non-slip X-Wrapping EVA handle
• Fuji DPSH reel seat
• ultra-modern, futuristic finish thanks to special „Customize foil“
• Neoprene case for safe transport incl.
| Artikelnummer: | 5600225 |
| GTIN: | 4068085016558 |
| Kategorie: | Wallerruten |
| Hersteller: | UNI CAT |
| Versandgewicht: | 0,35 kg |
| Artikelgewicht: | 0,25 kg |
| Rutenlänge: | 2,25 m |
| Transportlänge: | 116 cm |
| Wurfgewicht: | 65-240 g |
| Anzahl Teile: | 2 |














Bewertungen
Es gibt noch keine Bewertungen.